Yükleniyor..
Menü

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 EKRAN KORUYUCU TEKNOLOJİSİ

SAMSUNG GALAXY NOTE 5 EKRAN KORUYUCU TEKNOLOJİSİ

 

            Telefon firmalarının birbiriyle kıyasıya rekabet halinde olduğu günümüzde, bir modelin eskimeye bile gün tutmadan yenisinin pazara tanıtıldığı görülmektedir. Telefon dünyasında bu hususta yeni katılan modellerden biri olan Samsung'un üreticiliğinde Galaxy Note 5 , şık tasarımı ve donanımıyla yoğun ilgi çekiyor. Telefon cihazının yanı sıra aksesuar da bir hayli önem kazanırken, cep telefonu kılıfları sahip olduğu estetik özelliği ile göze çarpıyor.


            Bir telefonun sahip olduğu donanımı kadar, estetik açıdan da tatmin edici bir görünümde olması tüketicilerin en çok dikkat ettiği noktalardan biri oluşturuyor. Samsung'un yeni piyasaya sürdüğü Galaxy Note 5 ise, estetik yönüyle kullanıcıların büyük beğenisini toplarken, çeşitli kılıf seçenekleriyle de görselliğini perçinlemektedir. Elinize aldığınızda şık bir görünümün yanı sıra, kullanım açısından da rahatlığı esas alan Galaxy note 5 kılıf modelleri, eli yormayan ve ilginize yönelik farklı tasarımlarla hizmet veren geniş bir yelpaze içerisinde tüketicinin beğenisine sunulmaktadır.

            Estetik kaygısının yanında, büyük meblağlar ödeyerek sahip olduğunuz Galaxy Note 5'in kılıflarının önemine ilişkin bir başka kanıtı ise telefon yüzeyini koruyuculuğu oluşturmaktadır. Gün içinde yere düşme risklerinden ya da alınacak darbelerden yüksek oranda telefonun yüzeyini koruyacak olan bu kılıflar, sahip olduğu malzemelerin kalitesine bağlı olarak da dayanıklılık açısından farklılıklar göstermektedir.

            Piyasada ucuz fiyatlarda satılan kalitesiz malzemelerden üretilen kılıflar, çeşitli darbelere karşı pek koruyucu özelliğini ortaya koyamazken, biraz daha ciddi rakamlarla satılan, telefon üreticilerinin orijinal kılıfları ise sahip olduğu sert ve dayanıklı malzemeler ile telefonu bu risklere karşı güvende tutmaktadır. Nano teknolojinin telefon üretiminde geliştirilmesiyle beraber, darbelere karşı kısa süre içerisinde kendini yenileyen malzemelere sahip Samsung Note 5 Ekran Koruyucu, tüketiciye bu anlamda da güven vermektedir.


            Günümüzde pek çok telefon üreticisi tarafından çeşitli aksesuarlar piyasaya sunulmaktadır. Bunlardan birkaçına göz atıldığında, ultra koruma kılıfları, içinin yumuşak silikonlardan, dışının ise sert rubber malzemelerden kullanılmasıyla telefonun zarar görmesini engelleyen bir görünüm çizerken, kapaklı telefon kılıfları ise telefonun tamamını çevrelediğinden tam koruma imkânı sağlamaktadır.Yinede kılıf kapak kullanmayı tercih etmiyoranız işte tam bu noktada devreye dünaynın en iyi anti şok teknoloji ile üretilmiş olan Buff  Note 5 ekran koruyucu film devreye girmektedir.

            Samsung Galaxy Note 5, geniş ekranı ve ince yapısıyla diğer note modellerine karşın daha narin bir yapıda görünürken, şüphesiz kılıflarının da özenle seçilmesini gerektirmektedir. Tüketicilerin genellikle deri ya da plastik kaplamaları kullandığı Galaxy note 5 kılıf modelleri, bunun dışında gümüş ve alüminyum malzemelerinden oluşan çeşitli tasarımlarıyla da farklı seçenekler sunuyor.

            Telefonu elinize aldığınızda, dilediğiniz rahatlığa ulaşabilmeniz ve aynı zamanda telefonu koruyabilmenizi amaçlayan bu tasarımlar, diğer yandan da telefonun estetik boyutunu da gözler önüne sermektedir. Sade bir tasarımla üretilen bir kılıfı, Note 5 bünyesinde kullanmak, telefonu çok sıradan göstereceği gibi, tam koruma da sağlayamayacaktır. Bunun için, telefon için gözden çıkarılan miktarın küçük bir kısmı, kılıfa da ayırılmalıdır. Örneğin, lüks bir otomobil sahibi olduğunuzda lastiklerinizde onunla paralel olarak, kaliteli olmalıdır ki aksi halde yolda zorluklarla karşılaşabilir, arabanızın da estetik görünümüne gölge düşürebilirsiniz.

            Bu örnekle paralel olan telefon kılıflarında ise seçim yapılırken fiyatına çok baş ağrıtmaksızın ihtiyacın tamamını karşılayabilmesine bakılması gerekmektedir. Sokakta yürürken sıkça görmeye alıştığımız ucuz fiyatlı ürünler, beklentilerinizi karşılamamakla beraber, bir süre sonra telefonunuzun yapısına da içerdiği yoğun kimyasallar nedeniyle zarar verebilmektedir.

            Verus kılfılar, cihazın her noktasının koruma altına alındığı kaliteli bir kılıf, darbeler karşısında zırh görevi görürken, aynı zamanda içerdiği malzemeler nedeniyle de bu darbelere karşı direnç geliştirmekte ve telefonuna hiçbir zararın gelmemesini sağlamaktadır. İnceliği ile de ön plana çıkan çeşitli kılıflar, ellerinizde varlığını bile hissetmeyeceğiniz noktaya kadar ulaşabilmektedir.

Bu içerik 28.08.2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 4644 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Kullanma Klavuzu

Buff Filmin Uygulanması

BUFF Labs`Video

İletişim Bilgilerimiz