Yükleniyor..
Menü

iPhone 8 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

iPhone 8’in çıkış tarihi hızla yaklaşıyor, şimdi ortalıkta dolaşan birçok video iPhone 8’in final tasarımı sürecine yaklaşıldığını ve sonrasında seri üretim için hazır olacağını gösteriyor.

Apple’ın 2017’de radikal değişiklikler ile ortaya çıkaracağı iPhone 8, teknoloji devinin 10. Yıl dönümüne denk gelmesi açısından oldukça yüksek bir öneme sahip. Zaman gittikçe daralıyor, geçtiğimiz üç yıl boyunca küçük geliştirmeler haricinde bir tasarım yeniliği görülmediği için bu yıl Apple’dan büyük değişiklikler bekleyebiliriz. Sızan en son iPhone 8 haberlerine göre Tim Cook birkaç hafta sonra yepyeni telefonla karşımıza çıkacak.

iPhone 8 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

iPhone 8 Çıkış Tarihi

Apple geçtiğimiz yıllardaki rutinini bu yıl da takip ederek iPhone 8’i benzer bir tarihte tanıtabilir, ancak farklı bir yol izleme ihtimali de mevcut.

Apple 2012’de çıkardığı iPhone 5 cihazından beri bütün yeni akıllı telefonlarını her yılın Eylül ayında tanıttı. Bu yüzden Eylül ayı Apple için bir standart oldu diyebiliriz.

iPhone 7S ve iPhone 7S Plus oldukça tahmin edilebilir bir tasarım ve güncel özellikler ile birlikte Eylül ayında tanıtılabilir.

iPhone 8 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Ancak iPhone 8 bu plandan bir miktar sapma gösterebilir, alınan bilgilere göre üretim gecikmelerinden dolayı cihazın çıkış tarihi biraz daha sonraya sarkabilir.

Apple’ın 8 Eylül tarihine yakın bir tarihte bir tanıtım etkinliği düzenlemesi bekleniyor ve 7S cihazları şirketin CEO’su Tim Cook’un elinde görüldükten yaklaşık bir hafta sonra kullanıcılar ile buluşturulmaya hazırlanıyor.

Bununla birlikte Bloomberg’in haberine göre üretim gecikmesi nedeniyle yepyeni bir tasarıma sahip AMOLED ekranlı iPhone 8 için birkaç hafta daha beklenmesi gerekebilir.

iPhone 8 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Şu anda iPhone 8’in en zaman çıkacağı kesinleşmiş değil. En son söylentilere göre Ekim veya Kasım ayı iPhone 8’in resmi tanıtımının yapılacağı aylar olabilir. Eğer üretim kanadındaki her şey yolunda giderse de Eylül ayında Apple’ın yeni amiral gemisi ile tanışabiliriz.

iPhone 8 Fiyatı

iPhone 8 tamamen yeni bir tasarıma sahip olduğundan Apple bu cihazın fiyatını normalden daha yüksek belirleyebilir. Diğer bir deyişle, Apple’ın kasasına bu yıl daha fazla para gireceği kesin.
iPhone 7S’in iPhone 7 ile aynı fiyatta olması bekleniyor: ABD’de $649, İngiltere’de £599 ve Avustralya’da AU$1,079.

iPhone 7S Plus’ın fiyatının da yaklaşık olarak iPhone 7 Plus’a yakın olması bekleniyor: $769, £719 ve AU$1,269. Bu fiyatlar halihazırda yüksek oldukları için yeni modelin fiyatında bir artış beklenmiyor.

Ancak Apple’ın bu yıl çıkaracağı tamamen yeni all-screed OLED (LCD yerine) panele sahip iPhone 8 cihazının Apple’a yaklaşık 70% daha fazlaya mâl olduğu söyleniyor. Bu yüzden üretim maliyetlerindeki artışın da bize yani müşterilere yansıyacağını tahmin etmek çok zor değil.

iPhone 8 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Mevcut söylentilerde iPhone 8 fiyatlarının $1,100 (yakşalık £845/AU$1380) civarında olacağından bahsediliyor. Bundan biraz daha düşük bir fiyat da bekleyebiliriz.

Samsung Galaxy S8 Plus ABD’de $825, İngiltere’de £779.99 ve Avustralya’da AU$1,349 fiyatına sahip. Bu sayılar bize Apple’ın fiyat olarak ne düşünebileceği konusunda ipuçları veriyor. iPhone 8 Kılıf

Ek Resimler

Bu içerik 14.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1878 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Kullanma Klavuzu

Buff Filmin Uygulanması

BUFF Labs`Video

İletişim Bilgilerimiz